Právě vysíláme

 • 17:00 Brněnské podzemí (1)

  Brněnské podzemí (1) Podzemí - Dominikánské náměstí

  Na výpravu do brněnského podzemí se zasvěceným výkladem odborníků. ....

  Na výpravu do brněnského podzemí se zasvěceným výkladem odborníků.

 • 17:10 Život z pánve (3)

  Život z pánve (3) Život z pánve 3. díl - Není zlato jako zlato

  Rady, tipy, návody, recepty z úst těch nejpovolanějších, profesionáln ....

  Rady, tipy, návody, recepty z úst těch nejpovolanějších, profesionálních kuchařů. Hlavní osobou je šéfkuchař Petr Erin Kováč z restaurace Viktoria v Brně-Horních Heršpicích. Zve si zajímavé hosty – kolegy z řad kuchařů, podnikatele, ale i další známé osobnosti. „Povídáme si o různých tématech a drbeme snad o všem, co má něco společného s jídlem,“ říká. „Každý díl má dva hosty na jedno téma, jehož se během rozhovoru držím.“.  Pořad Život z pánve je doplněn vtipnými anketami, zajímavými reportážemi a soutěžemi. „Jeden z diváků může vyhrát oběd, který mu přijdu uvařit až k němu domů,“ dozvídáme se od autora. Na soutěž vhodně naváže další pořad s názvem Dnes u Vás vaří chef! „Vybraného člověka navštívím doma, v jeho bytě, uvařím tam oběd, a druhý den ho pozvu k sobě do profesionální kuchyně. Zapojím ho mezi náš kuchařský tým při přípravě pokrmu,“ dodává Kováč. Dobrá příležitost, jak nahlédnout do zákulisí gastronomického provozu – pro pozvaného hosta i televizní diváky.  

  Hosté pořadu: Úspěšní studenti SŠ Charbulova Brno – Filip Hrabal a Josef Koubek TOP cukrář, který pracuje i se zlatem – Adam Dvořák Ve třetím díle Života z pánve šéfkuchař Petr Erin Kováč hostí novou generaci kuchařů a cukrářů. I ti ale za sebou mají nezanedbatelné úspěchy na poli gastronomie. Prvními hosty ve studiu jsou studenti Střední školy potravinářské, obchodu a služeb Brno – Filip Hrabal a Josef Koubek. Mají za sebou několik vítězství v prestižních kulinářských soutěžích a do studia nám dokonce donesli ukázat své poháry a medaile z těchto klání. V reportáži nahlédneme i do běžného provozu SŠ Charbulova, kde chlapci stále studují. Dalším mladým talentem je Adam Dvořák. Tento nadaný mladík pracuje zejména s dezerty, je top cukrářem v Čechách. Vzhledem k tématu si do studia donesl ukázku dezertu, na který přidal dokonce pravé zlato!

 • 17:35 Jak se co dělá (4)

  Jak se co dělá (4) 4 Kalendář

  Lákala vás vždycky tajemství a chtěli jste nahlédnout do zákulisí? Díky ....

  Lákala vás vždycky tajemství a chtěli jste nahlédnout do zákulisí? Díky pořadu "Jak se co dělá" už Vám žádné dveře nezůstanou zavřené. Budete moci nahlédnout tam, kam se běžně nemůžete dostat a zjistit tak, jak vznikají věci, které běžně používáme. Jak se vyrábí balon, co předchází tomu, než se zakousnete do voňavé koblihy a co všechno obnáší výroba ponožek? Nejen tyhle, ale i další zajímavé "exkurze" na Vás čekají v pořadu Jak se co dělá.

  Zajímá vás jak vzniká kalendář? S pořadem Jak se co dělá se to dozvíte. A to od A do Z.

 • 17:45 Kordis (20)

  Kordis (20) kordis od 21-05

  ....

 • 17:50 O víně a jižní Moravě (2)

  O víně a jižní Moravě (2) Vinný mošt burčák

  Líbezná jihomoravská krajina a její jedinečné přírodní podmínky vt ....

  Líbezná jihomoravská krajina a její jedinečné přírodní podmínky vtiskují vínům svéráznost, která je hlavním předpokladem pro trvalý zájem o jedinečnost v nepřeberném množství. Projdeme si všechna stadia od pěstování až po ochutnávku a distribuci.

 • 18:00 Cyklus čtení - Karel Čapek (8)

  Cyklus čtení - Karel Čapek (8) Zmizení pana Hirsche

  Povídky Z jedné i druhé kapsy Karla Čapka v dramatickém čtení Zdeňka ....

  Povídky Z jedné i druhé kapsy Karla Čapka v dramatickém čtení Zdeňka Junáka nám umožní na chvíli se zastavit a užít si příjemný relax.

 • 18:15 Literární kavárna (15)

  Literární kavárna (15) Tomáš Baránek

  Novinky na knižním trhu, představení autorů a jejich tvorby, rozhovory ....

  Novinky na knižním trhu, představení autorů a jejich tvorby, rozhovory se spisovateli, hrané ukázky, popř. scénické čtení z knih. V pravidelných rubrikách vám připomeneme literáty z historie a prostřednictvím reportáží vám ukážeme svět knih trochu jinak.  

  Literární kavárna s Tomášem Baránkem

 • 18:25 Zdar jak sviňa z brněnského štatlu (17)

  Zdar jak sviňa z brněnského štatlu (17) Francisberk

  Průvodce i učebnice brněnského hantecu ....

  Průvodce i učebnice brněnského hantecu

 • 18:30 Listování s BTV (4)

  Listování s BTV (4) Mariusz Szczygiel: Gottland

  Listování knížkami i zajímavosti z literárního světa. To všechno vám p ....

  Listování knížkami i zajímavosti z literárního světa. To všechno vám přináší kulturní magazín Listování s Brněnskou televizí. Scénická čtení nejnovějších knih, tipy na to, co si nenechat na pultech knihkupectvi ujít i názory odborníků na současnou tvorbu. Na to vše se můžete těšit, pokud máte samo málo času „listovat“.

  Jací jsou Češi pohledem Poláka? No, možná to není úplně hezký obrázek. Ačkoli i světlé výjimky se jistě najdou. Alespoň to tvrdí v bestselleru s názvem Gottland spisovatel a reportér Mariusz Szczygiel.

 • 18:50 Brněnský pravěk (3)

  Brněnský pravěk (3) Pravěk - Venuše, pravěké ženské idoly

  Jak vypadal pravěk v Brně? Jak se už od pravěku místo, než vzniklo mě ....

  Jak vypadal pravěk v Brně? Jak se už od pravěku místo, než vzniklo město rozvíjelo a jaké stopy po něm ještě v Brně najdeme? Neotřelý pohled na vývoj a současnou tvář města mezi dvěma řekami.

 • 19:05 Deset brněnských nej (9)

  Deset brněnských nej (9) Brno - Gregor Mendl a Leoš Janáček

  Jak název napovídá, seznámíme se s top desítkou brněnských zajímavo ....

  Jak název napovídá, seznámíme se s top desítkou brněnských zajímavostí z pohledu občanů, odborníků nebo tvůrců.

 • 19:15 Zdar jak sviňa z brněnského štatlu (2)

  Zdar jak sviňa z brněnského štatlu (2) Špilberk

  Průvodce i učebnice brněnského hantecu ....

  Průvodce i učebnice brněnského hantecu

 • 19:25 Proměny města Brna (9)

  Proměny města Brna (9) Brno městem 19. století, 2. část

  Magazín, který nám dá možnost nahlédnout, jak se město proměňovalo ....

  Magazín, který nám dá možnost nahlédnout, jak se město proměňovalo od jeho vzniku až do současnosti a jak se tento proces zrychluje. Dokumentární cyklus o brněnské architektuře a historii Proměny města Brna, 15 dílů - od dávného středověku až po současnost jednotlivými díly provází architekti Viktor Rudiš, Jan Sapák, Dušan Riedl, Zdeněk Müller a Petr Pelčák, historikové umění Pavel Zatloukal, Petr Kroupa, Jiří Kroupa a archeolog Rudolf Procházka.

 • 19:35 Ptáme se za vás (39)

  Ptáme se za vás (39) Zahradník Evžen Kopecký

  Proč je Lucie Bílá nezadaná? Má Jiří Macháček svůj malotraktor? A koli ....

  Proč je Lucie Bílá nezadaná? Má Jiří Macháček svůj malotraktor? A kolik stojí nové šaty Terezy Maxové? Nejen na tyto, ale i na další zvídavé otázky vám odpoví pořad Ptáme se. Zajímaví hosté z české společnosti mají co říct a my víme, na co se ptát.

 • 19:55 Dokument (2)

  Dokument (2) Potápění v Indonésii

  Dokumentární filmy ....

  Dokumentární filmy

  Do Indonésie míří hlavně zkušení potápěči, které lákají dosud neobjevené útesy plné života, velké a pestré ryby, vraky lodí a panenské ostrovy. To všechno dělá z tohoto souostroví jedno z posledních míst na zemi, kam ještě nedorazil masový potápěčský turismus.

Modelové železnice

Modelové železnice

Světem vláčků, mašinek, perónů a nádraží vás provede nový cyklus Modelové železnice. Pořad vás zavede za těmi nejšikovnějšími modeláři do všech koutů republiky.

Powered By Themekiller.com