Právě vysíláme

 • 06:00 Brněnský pravěk (6)

  Brněnský pravěk (6) Pravěk - Tajemný halštat

  Jak vypadal pravěk v Brně? Jak se už od pravěku místo, než vzniklo mě ....

  Jak vypadal pravěk v Brně? Jak se už od pravěku místo, než vzniklo město rozvíjelo a jaké stopy po něm ještě v Brně najdeme? Neotřelý pohled na vývoj a současnou tvář města mezi dvěma řekami.

 • 06:15 Brněnské ulice (6)

  Brněnské ulice (6) náměstí Svobody

  Nezapomínáte se dívat i nahoru, když procházíte ulicemi? Mnohé vám n ....

  Nezapomínáte se dívat i nahoru, když procházíte ulicemi? Mnohé vám napoví. Detailnější pohled na ulice v městě Brně vám mnohé ozřejmí a nabídne i netušené souvislosti, proč se kterými částmi ulice ubírají.

  Náměstí Svobody v Brně - historie a vývoj od středověku až po současnost.

 • 06:25 Zdar jak sviňa z brněnského štatlu (5)

  Zdar jak sviňa z brněnského štatlu (5) Mozart v Redutě

  Průvodce i učebnice brněnského hantecu ....

  Průvodce i učebnice brněnského hantecu

 • 06:30 Proměny města Brna (12)

  Proměny města Brna (12) Výstaviště, zrcadlo moderní architektury

  Magazín, který nám dá možnost nahlédnout, jak se město proměňovalo ....

  Magazín, který nám dá možnost nahlédnout, jak se město proměňovalo od jeho vzniku až do současnosti a jak se tento proces zrychluje. Dokumentární cyklus o brněnské architektuře a historii Proměny města Brna, 15 dílů - od dávného středověku až po současnost jednotlivými díly provází architekti Viktor Rudiš, Jan Sapák, Dušan Riedl, Zdeněk Müller a Petr Pelčák, historikové umění Pavel Zatloukal, Petr Kroupa, Jiří Kroupa a archeolog Rudolf Procházka.

 • 06:45 Hudební klipy (2)

  Hudební klipy (2) Joel Bros, Klára Šmahelová - Vol Vers Citadelle

  Hudební klipy ....

  Hudební klipy

 • 06:50 Zámecké zahrady (4)

  Zámecké zahrady (4) Lednicko-valtický areál

  Vydejme se po vyhlášených zahradách zámeckých načerpat inspiraci aneb ....

  Vydejme se po vyhlášených zahradách zámeckých načerpat inspiraci anebo si jen tak snít.

 • 07:05 Natura (2)

  Natura (2) Příroda říčních údolí

  Letem světem přírodou, krajinnými oblastmi, přírodními mokřady, celo ....

  Letem světem přírodou, krajinnými oblastmi, přírodními mokřady, celou mozaikou přírodních společenstev, kde vedle pevného řádu a provázanosti uvnitř každé zvlášť, existuje i souvislost jednoho systému s druhým. Zásahem do jednoho se mohou změnit všechny ostatní.

 • 07:15 Žurnál 2018 (12)

  Žurnál 2018 (12) 19-01-2018

  Aktuality z Jihomoravského kraje přináší pravidelně ve vysílání zpr ....

  Aktuality z Jihomoravského kraje přináší pravidelně ve vysílání zpravodajský Žurnál. Zabývá se komunální politikou, problematikou zdravotnictví, sociální tematikou, ekonomikou, nechybějí informace ze společenského života i světa sportu. Vysílací čas Vysílá se od pondělí do pátku v 18:15 a v repríze ve 22:15 .

  Lužánky pozemky Zdravá bota Lázně Zábrdovice Food festival

 • 07:25 Na návštěvě v zoo (2)

  Na návštěvě v zoo (2) Beringia 1 (Asie)

  Na návštěvě v zoo je pořad, který vás provede všemi zákoutími brněnské zoologické zahrady. V průběhu deseti dílů se díky průvodcům Janě a Tomášovi, chovatelům a dalším odborníkům ze zoo dozvíte nejrůznější zajímavosti ze světa zvířat. Ať už si potrpíte na chlupaté miláčky, hady a jiné "šupináče" nebo máte raději šelmy či vodní živočichy, na své si určitě přijde každý. Netradiční seznámení s některými členy živočišné říše vám tak umožní zjistit, jaká vybraná zvířata žijí nejen v zoo ale také ve volné přírodě.

  V druhém díle jsme zamířili do Beringie. Že netušíte, kde to je? Nevadí. Naši průvodci vám to rádi vysvětlí. Při procházce možná narazíte na medvědy, orli, ale i rosomáka.

 • 07:45 Po našich cyklostezkách (4)

  Po našich cyklostezkách (4) Od Louckého kláštera

  Projedeme se stezkami, kam bychom se dostali jen na kole, nabereme inspiraci ....

  Projedeme se stezkami, kam bychom se dostali jen na kole, nabereme inspiraci i směr!  

 • 07:55 Fandové železnic (3)

  Fandové železnic (3) Na parním stroji Evropou

  Železnice je pojem, do kterého se vejdou všechna měřítka modelů vlaků proplétajících se na zahrádkách mezi stromy a květinami. Občas je to i železnice postavená na terase či v parku, obletovaná a opečovávaná jejich majiteli, rodinnými příslušníky, fandy, známými i neznámými, mladými i dříve narozenými.    

 • 08:05 Život z pánve (3)

  Život z pánve (3) Život z pánve 3. díl - Není zlato jako zlato

  Rady, tipy, návody, recepty z úst těch nejpovolanějších, profesionáln ....

  Rady, tipy, návody, recepty z úst těch nejpovolanějších, profesionálních kuchařů. Hlavní osobou je šéfkuchař Petr Erin Kováč z restaurace Viktoria v Brně-Horních Heršpicích. Zve si zajímavé hosty – kolegy z řad kuchařů, podnikatele, ale i další známé osobnosti. „Povídáme si o různých tématech a drbeme snad o všem, co má něco společného s jídlem,“ říká. „Každý díl má dva hosty na jedno téma, jehož se během rozhovoru držím.“.  Pořad Život z pánve je doplněn vtipnými anketami, zajímavými reportážemi a soutěžemi. „Jeden z diváků může vyhrát oběd, který mu přijdu uvařit až k němu domů,“ dozvídáme se od autora. Na soutěž vhodně naváže další pořad s názvem Dnes u Vás vaří chef! „Vybraného člověka navštívím doma, v jeho bytě, uvařím tam oběd, a druhý den ho pozvu k sobě do profesionální kuchyně. Zapojím ho mezi náš kuchařský tým při přípravě pokrmu,“ dodává Kováč. Dobrá příležitost, jak nahlédnout do zákulisí gastronomického provozu – pro pozvaného hosta i televizní diváky.  

  Hosté pořadu: Úspěšní studenti SŠ Charbulova Brno – Filip Hrabal a Josef Koubek TOP cukrář, který pracuje i se zlatem – Adam Dvořák Ve třetím díle Života z pánve šéfkuchař Petr Erin Kováč hostí novou generaci kuchařů a cukrářů. I ti ale za sebou mají nezanedbatelné úspěchy na poli gastronomie. Prvními hosty ve studiu jsou studenti Střední školy potravinářské, obchodu a služeb Brno – Filip Hrabal a Josef Koubek. Mají za sebou několik vítězství v prestižních kulinářských soutěžích a do studia nám dokonce donesli ukázat své poháry a medaile z těchto klání. V reportáži nahlédneme i do běžného provozu SŠ Charbulova, kde chlapci stále studují. Dalším mladým talentem je Adam Dvořák. Tento nadaný mladík pracuje zejména s dezerty, je top cukrářem v Čechách. Vzhledem k tématu si do studia donesl ukázku dezertu, na který přidal dokonce pravé zlato!

 • 08:30 Řemesla na železnici (3)

  Řemesla na železnici (3) Strojvůdce

  Řemesla na železnici v promněnách času. Zatímco některá povolání p ....

  Řemesla na železnici v promněnách času. Zatímco některá povolání přetrvala, jiná dávno zanikla. I o nich se dozvíte v pořadu Řemesla na železnici.

 • 08:50 Hair Style aneb Vlasy dělaj člověka! (5)

  Hair Style aneb Vlasy dělaj člověka! (5) Hair Up, společenský účes, pánský styling

  Nevíte jaké jsou nejnovější vlasové trendy? Chcete změnu a bojíte ....

  Nevíte jaké jsou nejnovější vlasové trendy? Chcete změnu a bojíte se? Pojďte se podívat, jak jsme modelky proměnili my! S naším pořadem nahlédnete pod pokličku moderních vlasových trendů, ale POZOR nezapomínáme ani na líčení a v neposlední řadě jsou pro nás důležití také muži. Nechte se inspirovat, nalákat ale i pobavit s naším pořad. Těšíme se na Vás!  

  Pojďte se podívat, jak vypadají Hair Upu, účesy celebrit si můžete nechat udělat také vy! Nevíte co na ples? Poradíme vám! A nebude chysbět také pánský styling..

Na zámku i v podhradí

Na zámku i v podhradí

Letní čas je ideální dobou k aktivnímu odpočinku a výletům za památkami. Někdy je ale možná těžké rozhodnout se, kam vyrazit a jestli takový výlet vůbec stojí za to. Pořad Na zámku i v podhradí představí nejatraktivnější památky jihomoravského regionu včetně ukázek prohlídkových okruhů a největších lákadel v daných objektech.

 

 

1 2

Powered By Themekiller.com