Právě vysíláme

 • 06:00 Moravské jeskyně a propasti (8)

  Moravské jeskyně a propasti (8) Jeskyně Výpustek

  Lákají vás tajemství schovaná pod zemí? Posloucháte rádi legendy a pově ....

  Lákají vás tajemství schovaná pod zemí? Posloucháte rádi legendy a pověsti? Zajímají vás dávné objevy i život před 1000 lety? Vydejte se s námi pod povrch země, do míst, kam denní světlo nedosáhne. Prozkoumejte s námi Moravské jeskyně a propasti.

  Továrna na součástky nebo protiatomový kryt? To by leckdo z nás v jeskyni asi nečekal. Na Výpustku ale tohle všechno měli! Nenechte si ujít návštěvu místa, které bylo dlouhá léta "běžným smrtelníkům" nepřístupné. Stojí za to.

 • 06:05 Památky UNESCO (2)

  Památky UNESCO (2) Telč

  Proč jsou tyto památky zařazeny v seznamu UNESCO? Pochopíme právě v  ....

  Proč jsou tyto památky zařazeny v seznamu UNESCO? Pochopíme právě v tomto průvodci.

  Město šťastných lásek - Telč je známé především svou zachovalou renesanční "tváří". Historické jádro včetně 3 rybníků, které centrum obklopují, najdeme na seznamu UNESCO, a proto jsme si jako cíl své cesty vybrali Telč i my.

 • 06:20 Poutní místa (1)

  Poutní místa (1) Hostýn

  Z víry a úcty rostl vztah lidu k těmto místům důvěrného setkávání ....

  Z víry a úcty rostl vztah lidu k těmto místům důvěrného setkávání s Bohem. Duchovní zážitky pak umocňovaly lásku, která uměla být vynalézavá a obětavá, která často vedla k tvrdému sebezáporu, aby mohla být štědrá. Naše poutní místa jsou velmi rozdílná, některá umělecky bohatá, jiná lidově prostá až chudá. Některá se mohla rozvíjet ve všech dobách, jiná zase utrpěla násilí, či dokonce zanikla, aby znovu povstala v lepších časech.

 • 06:30 Pěškobusem (8)

  Pěškobusem (8) Obřany a Soběšická lesnická stezka

  Pravidelný cyklus tipů, kam se na jižní Moravě vydat pěšky - a bez nu ....

  Pravidelný cyklus tipů, kam se na jižní Moravě vydat pěšky - a bez nutnosti mít vlastní auto - na výlet. Redaktor-průvodce vždy sleduje trasu turistického značení a doporučuje zastavení na zajímavých místech (přírodní zajímavosti, ale také muzea, stavby apod.). Vedle tipu na výlet a informací o náročnosti skýtá pořad desítky záběrů malebné přírody z okolí Moravského krasu či Pálavy. Součástí pořadu je i výdajový lístek, aby si divák udělal představu, „za kolik“ si lze nevšední zážitek pořídit (občerstvení, jídzné, vstupné apod.).

  12 km dlouhý výlet tentokrát povede uprostřed polí, lesů a luk. Z Obřan dojdeme až do Soběšic, kde začíná 7 km dlouhá lesnická stezka. Pojďte si to ticho lesa užít s námi....

 • 06:40 O víně a jižní Moravě (14)

  O víně a jižní Moravě (14) Hustopeče

  Líbezná jihomoravská krajina a její jedinečné přírodní podmínky vt ....

  Líbezná jihomoravská krajina a její jedinečné přírodní podmínky vtiskují vínům svéráznost, která je hlavním předpokladem pro trvalý zájem o jedinečnost v nepřeberném množství. Projdeme si všechna stadia od pěstování až po ochutnávku a distribuci.

 • 06:55 Splávek (5)

  Splávek (5) Jeseter

  Magazín o rybách nejen pro rybáře ....

  Magazín o rybách nejen pro rybáře

  Na jesetery jsme tentokrát vyrazili k rybníku Grunty. Rybáře i nás to sice stálo hondě úsilí, ale nakonec jsme byli odměněni pohledem na tuto majestátnou rybu.

 • 07:05 Modelové železnice (1)

  Modelové železnice (1) Vagonářské muzeum Studénka

  Světem vláčků, mašinek, perónů a nádraží vás provede nový cyklus ....

  Světem vláčků, mašinek, perónů a nádraží vás provede nový cyklus Modelové železnice. Pořad vás zavede za těmi nejšikovnějšími modeláři do všech koutů republiky.

  První díl vás zavede do Studénky. V místním zámku najdete Vagonářské muzeum, které má mimo jiné i vlastní modelovou železnici.

 • 07:15 Centrope (7)

  Centrope (7) Sankt Pölten

  Vstup zemí Střední Evropy do Evropské unie, ke kterému došlo v roce 20 ....

  Vstup zemí Střední Evropy do Evropské unie, ke kterému došlo v roce 2004, vytvořil zcela nové příležitosti k mezinárodní spolupráci v oblasti. Středoevropský nadnárodní region centrope je prostorem k životu a práci pro více než šest a půl miliónu obyvatel. Představitelé regionů a starostové příhraničního čtyřúhelníku se dohodli na podpoře středoevropského regionu. Tento princip vzájemného sbližování, spolupráce a propagace v regionu se ukazuje z hlediska trvale udržitelného rozvoje potřebný.

 • 07:20 Jak se co dělá (24)

  Jak se co dělá (24) Modrotisk

  Lákala vás vždycky tajemství a chtěli jste nahlédnout do zákulisí? Díky ....

  Lákala vás vždycky tajemství a chtěli jste nahlédnout do zákulisí? Díky pořadu "Jak se co dělá" už Vám žádné dveře nezůstanou zavřené. Budete moci nahlédnout tam, kam se běžně nemůžete dostat a zjistit tak, jak vznikají věci, které běžně používáme. Jak se vyrábí balon, co předchází tomu, než se zakousnete do voňavé koblihy a co všechno obnáší výroba ponožek? Nejen tyhle, ale i další zajímavé "exkurze" na Vás čekají v pořadu Jak se co dělá.

  Tradiční výrobou modrotisku se u nás dnes zabývá už jen hrstka lidí. Společně s námi můžete jednu z dílen navštívit a zjistit, jak modrotisk vzniká.

 • 07:30 Čip a Mail (2)

  Čip a Mail (2) Čip a mail - Éra osmibitových počítačů

  Nový pořad nás provede novodobým fenoménem – počítačem i internete ....

  Nový pořad nás provede novodobým fenoménem – počítačem i internetem, od kolébky až po současnost. 

  Historie vzniku počítačových technologií, tak jak je vnímají odborníci s odstupem času.

 • 07:45 Foton (2)

  Foton (2) Jiří Sláma

  Foton je elementární částice reprezentující kvantum elektromagnetické ....

  Foton je elementární částice reprezentující kvantum elektromagnetické energie. Ano, tohle je moc složité. V našem Fotonu nahlédneme za objektiv známých fotografů a také se mrkneme, jaké obrázky dokáží vykouzlit ve svých laboratořích.

 • 08:00 Literární kavárna (10)

  Literární kavárna (10) Eva Palátová

  Novinky na knižním trhu, představení autorů a jejich tvorby, rozhovory ....

  Novinky na knižním trhu, představení autorů a jejich tvorby, rozhovory se spisovateli, hrané ukázky, popř. scénické čtení z knih. V pravidelných rubrikách vám připomeneme literáty z historie a prostřednictvím reportáží vám ukážeme svět knih trochu jinak.  

  Literární kavárna s číslem 10 se věnuje především dámám. Dozvíte se v ní tipy na zajímavé čtení z Joty, o nové knize i cestách Evy Palátové a také to, jak funguje Literární klub Vazba.

 • 08:15 Upoutávky (43)

  Upoutávky (43) upoutávka Po stopách dávných zločinů

  Upoutávky k pořadům ....

  Upoutávky k pořadům

 • 08:20 Na repertoáru máme (2)

  Na repertoáru máme (2) Brouk v hlavě

  Průvodce po úspěšných představeních brněnských divadelních scén. ....

  Průvodce po úspěšných představeních brněnských divadelních scén. Ukázky z inscenací, rozhovory s herci, veselé historky, přebrebty, ohlasy diváků. Co se hraje v divadle? Nahlédneme, prověříme, ochutnáme…      

 • 08:30 Jazzbar (4)

  Jazzbar (4) Domácí scéna

  Užijte si nový lifestylový magazín o jazzu! Čeká vás v něm představení ....

  Užijte si nový lifestylový magazín o jazzu! Čeká vás v něm představení hlavních jazzových stylů, něco málo z jazzové historie i pravidelné reportáže z brněnských koncertů. Zavítáme nejen za českými hudebníky, ale i za návštěvami ze zahraničí. Jazzová scéna v Brně žije!

  Bohatou dávku jazzu tentokrát přináší kapely Madfinger, Quatro formaggi a legendární Jazz Q. Nenechte si je ujít.

 • 08:40 Přednosta stanice (4)

  Přednosta stanice (4) Traťmistr

  Cyklus pěti dílů představuje všechna důležitá povolání, se kterým ....

  Cyklus pěti dílů představuje všechna důležitá povolání, se kterými se na železnici setkáváme. Přednosta stanice, výpravčí, strojvůdce, průvodčí, manažer, pokladní, kuchař v jídelním voze nebo třeba výhybkář. Cyklus Přednosta stanice přináší i zajímavé a mnohdy úsměvné příhody těchto hrdinů drah s cestujícími. Jedno však mají všechny profese společné - obrovskou zodpovědnost za bezpečnost cestujících.

 • 08:50 Historie a současnost českých a moravských divadel (1)

  Historie a současnost českých a moravských divadel (1) Balet ND Brno

  Pětidílný cyklus divákům představí historii a současnost takových d ....

  Pětidílný cyklus divákům představí historii a současnost takových divadelních legend, jako jsou Semafor s Jiřím Suchým, Divadlo Husa na provázku, první elektrifikované divadlo v Evropě - Mahenovo divadlo nebo současnou jedničku hudební a muzikálové produkce - Městské divadlo Brno.

  Pětidíný dokumentární cyklus představí historii a současnost divadelních legend, tentokrát se podíváme, jak se vyvíjel a jak se dělá dnes balet v Národním divadle v Brně

Nahlas, o čem se šeptá

Nahlas, o čem se šeptá

Diskusní pořad, který se zaměřuje na témata, o nich se sice možná i mluví, ovšem jen málo skutečně ví, a hlavně se nepříliš často probírají veřejně. Základní myšlenkou je představit danou problematiku (např. poruchy příjmu potravy, alkoholismus, práce zdravotního klauna, integrace cizinců) stručně z odborného hlediska v konfrontaci s autentickými zážitky člověka, který má s daným tématem osobní zkušenost.

Moderuje: Janka Ryšánek Schmiedtová

Powered By Themekiller.com