Právě vysíláme

 • 15:20 Na repertoáru máme (1)

  Na repertoáru máme (1) Charleyova teta

  Průvodce po úspěšných představeních brněnských divadelních scén. ....

  Průvodce po úspěšných představeních brněnských divadelních scén. Ukázky z inscenací, rozhovory s herci, veselé historky, přebrebty, ohlasy diváků. Co se hraje v divadle? Nahlédneme, prověříme, ochutnáme…      

 • 15:30 Historie a současnost českých a moravských divadel (2)

  Historie a současnost českých a moravských divadel (2) Městské divadlo Brno

  Pětidílný cyklus divákům představí historii a současnost takových d ....

  Pětidílný cyklus divákům představí historii a současnost takových divadelních legend, jako jsou Semafor s Jiřím Suchým, Divadlo Husa na provázku, první elektrifikované divadlo v Evropě - Mahenovo divadlo nebo současnou jedničku hudební a muzikálové produkce - Městské divadlo Brno.

  Historie a současnost divadelních legend, v dokumentárním cyklu se tentokrát zastavíme v Městském divadle v Brně

 • 15:50 Splávek (5)

  Splávek (5) Jeseter

  Magazín o rybách nejen pro rybáře ....

  Magazín o rybách nejen pro rybáře

  Na jesetery jsme tentokrát vyrazili k rybníku Grunty. Rybáře i nás to sice stálo hondě úsilí, ale nakonec jsme byli odměněni pohledem na tuto majestátnou rybu.

 • 16:00 Modelové železnice (1)

  Modelové železnice (1) Vagonářské muzeum Studénka

  Světem vláčků, mašinek, perónů a nádraží vás provede nový cyklus ....

  Světem vláčků, mašinek, perónů a nádraží vás provede nový cyklus Modelové železnice. Pořad vás zavede za těmi nejšikovnějšími modeláři do všech koutů republiky.

  První díl vás zavede do Studénky. V místním zámku najdete Vagonářské muzeum, které má mimo jiné i vlastní modelovou železnici.

 • 16:10 Jak se co dělá (24)

  Jak se co dělá (24) Modrotisk

  Lákala vás vždycky tajemství a chtěli jste nahlédnout do zákulisí? Díky ....

  Lákala vás vždycky tajemství a chtěli jste nahlédnout do zákulisí? Díky pořadu "Jak se co dělá" už Vám žádné dveře nezůstanou zavřené. Budete moci nahlédnout tam, kam se běžně nemůžete dostat a zjistit tak, jak vznikají věci, které běžně používáme. Jak se vyrábí balon, co předchází tomu, než se zakousnete do voňavé koblihy a co všechno obnáší výroba ponožek? Nejen tyhle, ale i další zajímavé "exkurze" na Vás čekají v pořadu Jak se co dělá.

  Tradiční výrobou modrotisku se u nás dnes zabývá už jen hrstka lidí. Společně s námi můžete jednu z dílen navštívit a zjistit, jak modrotisk vzniká.

 • 16:20 Čip a Mail (2)

  Čip a Mail (2) Čip a mail - Éra osmibitových počítačů

  Nový pořad nás provede novodobým fenoménem – počítačem i internete ....

  Nový pořad nás provede novodobým fenoménem – počítačem i internetem, od kolébky až po současnost. 

  Historie vzniku počítačových technologií, tak jak je vnímají odborníci s odstupem času.

 • 16:40 Archeo (2)

  Archeo (2) Keltové

  Ptáte se, co že to ten archeolog vlastně dělá? Pokud si představujete ....

  Ptáte se, co že to ten archeolog vlastně dělá? Pokud si představujete Indiana Jonese, Laru Croft nebo někoho se štětečkem a lopatičkou nad tajemnými objevy, vyvedeme vás z omylu. V pořadu Archeo se totiž podíváme pod ruky nejen archeologům, ale i ostatním pomocným vědním oborům, jako jsou konzervátoři a antropologové. Vysvětlíme si, jaký je rozdíl mezi záchranným a systematickým dlouhodobým výzkumem a nevynecháme ani informace o historii jednotlivých kultur a období.

  Na další archeologickou výpravu jsme se vydali do blízkosti Novomlýnských nádrží, konkrétně do obce Novosedly. Na jejím katastru totiž archeologové zkoumali keltské sídliště. Jakými metodami keltská obydlí zkoumali a k čemu slouží plavení, zjistíte z dalšího dílu Archea.

 • 16:55 Ptáme se za vás (8)

  Ptáme se za vás (8) Vlastimil Vondruška

  Proč je Lucie Bílá nezadaná? Má Jiří Macháček svůj malotraktor? A koli ....

  Proč je Lucie Bílá nezadaná? Má Jiří Macháček svůj malotraktor? A kolik stojí nové šaty Terezy Maxové? Nejen na tyto, ale i na další zvídavé otázky vám odpoví pořad Ptáme se. Zajímaví hosté z české společnosti mají co říct a my víme, na co se ptát.

  Rozhovor s fotografem Jefem Kratochvilem.

 • 17:15 Zdar jak sviňa z brněnského štatlu (8)

  Zdar jak sviňa z brněnského štatlu (8) Napolión v Brně

  Průvodce i učebnice brněnského hantecu ....

  Průvodce i učebnice brněnského hantecu

 • 17:30 Poutní místa (3)

  Poutní místa (3) Mikulov

  Z víry a úcty rostl vztah lidu k těmto místům důvěrného setkávání ....

  Z víry a úcty rostl vztah lidu k těmto místům důvěrného setkávání s Bohem. Duchovní zážitky pak umocňovaly lásku, která uměla být vynalézavá a obětavá, která často vedla k tvrdému sebezáporu, aby mohla být štědrá. Naše poutní místa jsou velmi rozdílná, některá umělecky bohatá, jiná lidově prostá až chudá. Některá se mohla rozvíjet ve všech dobách, jiná zase utrpěla násilí, či dokonce zanikla, aby znovu povstala v lepších časech.

 • 17:40 Pěškobusem (2)

  Pěškobusem (2) Údolí Říčky

  Pravidelný cyklus tipů, kam se na jižní Moravě vydat pěšky - a bez nu ....

  Pravidelný cyklus tipů, kam se na jižní Moravě vydat pěšky - a bez nutnosti mít vlastní auto - na výlet. Redaktor-průvodce vždy sleduje trasu turistického značení a doporučuje zastavení na zajímavých místech (přírodní zajímavosti, ale také muzea, stavby apod.). Vedle tipu na výlet a informací o náročnosti skýtá pořad desítky záběrů malebné přírody z okolí Moravského krasu či Pálavy. Součástí pořadu je i výdajový lístek, aby si divák udělal představu, „za kolik“ si lze nevšední zážitek pořídit (občerstvení, jídzné, vstupné apod.).

  Jen pár kilometrů za Brnem se nechází nádherná příroda. Neprojít se jí by byl skoro hřích, údolí Říčky na vás stoprocentně dýchne pohodovou atmosférou. Věděli to už naši předci...vydáme se za nimi tedy i k významnému archeologickému nalezišti: jeskyni Pekárna.

 • 17:50 Křížem krážem (7)

  Křížem krážem (7) Chřibské polézání

  Křížem krážem jižní Moravou ....

  Křížem krážem jižní Moravou

Vlna z Brna 2016

vlna1

Lifestylový magazín vysíláme každý všední den 10:00 – 12:00

Pořadem provází dva moderátoři a řeší nejrůznější aktuální a zajímavá témata dotýkající se života každého z nás.

1 2 3 16

Powered By Themekiller.com